Gospodarze

Na Warmię przyjechaliśmy za namową naszego serdecznego przyjaciela, który zaproponował nam opiekę nad swoim domem gościnnym w Zerbuniu. 

Długo się nie zastanawiając zostawiliśmy nasze miejskie życie na południu Polski, spakowaliśmy kilka walizek, zabraliśmy nasze ukochane konie i psy i tak oto rozpoczęliśmy nowe życie na Warmii. 

Tutaj, wspólnie tworzymy miejsce dla ludzi takich jak MY. Ludzi, którzy zamiast zgiełku miasta wolą ciszę i spokój, doceniają spokojne życie blisko natury.

Magda I Ivan

Zagroda Highland

Częścią naszego domu jest zagroda szkockich krów – Highland. Nasze stado składa się z krów, byków i cielaczków o różnym umaszczeniu. Są bardzo ruchliwe, ale mimo swojego temperamentu i długich rogów, dających im na pozór groźny wygląd, są bardzo łagodne. 

Nasze krowy zamieszkują 60 hektarów pięknych łąk i lasów w otoczeniu malowniczego rozlewiska. Są przyjazne – lubią ludzi, a za kromkę chleba dadzą się obłaskawić. Stado można zobaczyć z bliska, a dla Gości organizujemy Highland Safari po terenie, który zamieszkują nasze urocze krowy.

Dom na Warmii

Nasz dom położony jest tuż nad niewielkim jeziorem w miejscowości Zerbuń. Jesteśmy zatopieni w otaczającej nas przyrodzie – łąki, lasy, pola, rozlewiska – natura w czystej postaci. 

Cisza i spokój nabierają tutaj innego wymiaru. Cisza jest ciszą, a spokój spokojem. W domu znajduje się 10 pokoi gościnnych, posiłki spożywamy w dużym słonecznym pokoju jadalnym z przepięknym widokiem na łąkę. 

Popołudnia spędzamy nad jeziorem, spacerujemy i cieszymy oko tym, co nas otacza, a wieczorem lubimy posiedzieć przy ognisku i pogapić się w rozgwieżdżone niebo. W jesienne i zimowe wieczory w kominku wesoło trzaska ogień, a my rozprawimy o życiu, raczymy się dobrymi trunkami, a czasem gramy w karty.