Warmińskie rarytasy

Warmia to kraina bogata w zwierzynę. Jada się tutaj dużo dziczyzny, ryb i wszelakich mięs. W karcie menu Highland Warmia królują potrawy bazujące na składnikach posiadających wyjątkowe walory smakowe: schab z kością z mangalicy, pieczeń z jelenia w sosie winnym czy, pochodząca z miejscowych jezior, pieczona sielawa z grillowanymi warzywami. Koniecznie spróbować powinniście również dań z naszych Highlanderów. 

Nie samym mięsem żyje człowiek, dlatego w naszej kuchni stawiamy również na sezonowe warzywa i owoce, które zbieramy z naszej szklarni lub kupujemy od lokalnych dostawców. Dbałość o równowagę w kuchni jest dla nas priorytetem i jednym z wielu atutów, którymi możemy się pochwalić, a Wy zachwycić.

Śniadania

Jak mówi popularne przysłowie: “śniadanie zjedz jak król”. Trzymając się tej zasady, na naszych stołach nie brak polskich klasyków takich jak pasta jajeczna, pożywne sery, domowe wędliny czy świeże warzywa prosto z naszej szklarni. Co więcej, staramy się wspierać lokalnych rolników i to od nich kupować większość produktów, z których przygotowujemy dla Was wszelkie smakowitości. Oprócz klasycznego bufetu, na Wasze życzenie przygotowujemy dania na ciepło: naleśniki z domowym dżemem, jajecznice i kiełbaski własnego wyrobu. Poszczycić możemy się również domowym wyrobem chleba. Jak zaczynać dzień to tylko od takiej uczty!

Obiadokolacje

Obiad u nas zaczniecie tradycyjnie: od zupy. Podajemy ją codziennie w dwóch pysznych wariantach do wyboru. Co najważniejsze, możecie jej jeść ile tylko chcecie – bez ograniczeń. Następnie przechodzimy do dań głównych, które są serwowane w formie à la carte. Tutaj spotkacie się z bogactwem smaków i aromatów polskiej kuchni myśliwskiej. Bez obaw, w karcie znajdziecie zarówno dania mięsne jak i opcje wegetariańskie. Na “dobre trawienie” polecamy przejrzeć także naszą kartę win i innych trunków.

Przekąski

Kawa i ciasto – obowiązkowy punkt dnia! Nie ma obaw, o to że będziecie musieli zrezygnować z tego zwyczaju odpoczywając w naszym Domu. Jeśli tylko najdzie Was ochota, w pokoju jadalnym znajdziecie drobne przekąski i napoje idealne na mniejszy głód.

Na specjalne okazje

Na niecodzienne okazje przygotujemy dla Was również deski smaków ze swojskimi wędlinami, serami i ogórkami kiszonymi, a także zestawy do grillowania- karkówkę z mangalicy, kiełbaski, ogórki, domowe pieczywo, masło czosnkowe i sosy.

Cennik usług dodatkowych

Wyżywienie BB- śniadanie

Dla 1 osoby / 50 zł

Wyżywienie HB PLUS- śniadanie, zupa, obiadokolacja, przekąski i napoje

Dla 1 osoby / 170 zł

Deski smaków (domowe wędliny, sery, ogórki kiszone)

Dla 2 osób / 40 zł

Dla 6 osób / 145 zł

Grill (karkówka z mangalicy, kiełbaski, ogórki kiszone, pieczywo, masło czosnkowe, musztarda)

Prowiant dla 1 osoby / 40 zł