Zagroda Highland

Sporą część naszej agroturystyki dzielimy ze stadem krów Highland. Zwierzęta tej rasy charakteryzują się wyjątkowo łagodnym usposobieniem jednocześnie pozostając bardzo ruchliwymi i ciekawskimi zwierzętami. W naszym stadzie znajdują się zarówno dorosłe byki, krowy jak i cielaki.

Highlandery to prawdziwie królewskie zwierzęta. Ich korzenie sięgają zachodniej i północnej części Szkocji, a królowa Elżbieta II za swojego życia założyła hodowlę Highland Cattle koło zamku Balmoral, która specjalizuje się w utrzymaniu właśnie tej rasy.

Tym co wyróżnia Highlandery spośród innych ras bydła jest ich praktycznie bezobsługowa hodowla. Zwierzęta mają do dyspozycji ponad 60 hektarów łąk, zagajników i malowniczych rozlewisk. Żywią się trawą, kwiatami i ziołami rosnącymi na pastwiskach oraz dostarczoną przez nas paszą. 

Dzięki niesamowitym zdolnościom przystosowawczym, radzą sobie równie dobrze podczas upalnego lata jak i ostrej zimy. Ich ciało pokrywają dwie warstwy grubych włosów, a głowę zwieńczają wywinięte rogi.

Bliskie spotkanie z królewskimi krowami

Jeśli Highlandery skradły Wasze serca tak jak i nasze, z chęcią pokażemy Wam je w ich naturalnym środowisku. Zagroda Highland, którą zbudowaliśmy na potrzeby naszej agroturystyki, to świetne miejsce, w którym z bliska poznacie naszych podopiecznych.  Zwierzętom można podawać suchy chlebek, który od nas otrzymacie. Dodatkowo z wydzielonego na środku zagrody punktu widokowego będziecie mogli podziwiać nie tylko stado, ale również widok na rozlewisko i okoliczne pola.